go
Logo
twitter twitter
çevrimiçi: 972 kişi  17 Haz 2024 
 Boşluk doldurma (kelimeler)
 Boşluk doldurma (fiiller)
 Kelime tamamlama
 Fiil tamamlama
 Kelime Eşleştirme
 Fiil Eşleştirme
 Kelime Telaffuzları
 Fiil Telaffuzları
 Fiil çekim testleri

Kullanım kılavuzu

Kelime çalışması için

Anasayfada sol tarafta yer alan kelime listelerini kullanabilirsiniz (50 kelime, 100 kelime vs). Bu listelerden dört farklı test yapmanız mümkündür. (Kelime Eşleştirme | Kelime Tamamlama | Kelime Telaffuz | Boşluk Doldurma)

Test yaparken, kelimelerin yanlarında gördüğünüz + işaretini tıklayarak bilmediğiniz kelimeleri listenize ekleyebilirsiniz ya da listenize eklemek istediğiniz kelimeyi arattıktan sonra yanında çıkan + işaretine tıklayarak o kelimeyi çalışma listenize ekleyebilirsiniz. Boşluk doldurma testinde fare imlecini şıklardaki kelimenin üzerine getirdiğiniz zaman anlamını görmeniz mümkündür.

Kelime çalışma listenizi görmek için, kelime test günlüğü sayfasına giriş yapınız. Bu sayfada, listenize eklediğiniz kelimeleri görebilir, sadece bu kelimelerden dört farklı test oluşturabilirsiniz. Eğer isterseniz, Liste Oluştur butonunu kullanarak farklı kelime listeleri de oluşturabilirsiniz. Yine bu sayfadan yaptığınız testlerde kat ettiğiniz ilerlemeyi görebilirsiniz.

Gramer çalışması için

Gramer sayfasında gramer konularının listesini görebilirsiniz, bu konuları tıklayarak konu anlatımlarını çalışabilir ve kendinizi test edebilirsiniz. Eğer farklı konulardan gramer soruları çalışmak istiyorsanız, gramer sayfasında bulunan konuların yanlarında kutucukları işaretleyerek en alttaki test oluştur butonuna tıklayabilirsiniz ya da gramer günlüğü sayfasından test çözmek istediğiniz konuları + işaretini kullanarak seçtikten sonra sayfanın altındaki test oluştur butonunu kullanabilirsiniz. Böylece seçtiğiniz farklı konulardan gramer sorusu oluşturabilirsiniz.

Kaydettiğiniz ilerlemeyi kelime test günlüğü ve gramer günlüğü sayfalarından görebilirsiniz ve yine bu sayfalardan istediğiniz teste başlayabilirsiniz.

Dinleme çalışması için

Tüm parçaları "dinleme" linkine tıklayarak birer birer dinleyebilirsiniz. Her parçanın altında Türkçe açıklaması da bulunmaktadır. Bu parçalardan test çözmek isterseniz, "dinleme testleri " linkini ya da "dinleme test günlüğü" linkini tıklamanız yeterlidir. Testlerde kaydettiğiniz ilerlemeyi "dinleme test günlüğü" sayfasından görebilirsiniz.

Cümle Sözlük, bir Onur-Hoca projesidir. cumlesozluk.com © 2009 - 2024